::estonian drum'n'bass forum:: ::estonian drum'n'bass forum:: > ::estonian forum:: > Jutunurk > venemaa gruusias
Pages (4): « 1 2 3 [4]    
Author
Thread    Post A Reply
delic
20/08/2008 04:08

mis jahud. ta ütles midagi,e t kõik loevad delfit. no ei loe. mõnel meist on oma aju ka olemas, ksole. no võtame näiteks tsetseenia. kas see on sinu jaoks liiga suur näide. tsetseenia 2 sõda alustades ütles putin, et ei ole mõtet sekkuda riigi siseasjadesse, ehk, mis me seal teeme, on meie enda asi. kodu sõda n shit. samas nii võtta, siis see osseetia teemat võiks ka samas võtta kui siseasju ja venemaa sissetungi kui teise riigi siseasjadesse sekkumist.
Edit/Delete Message Reply w/Quote
kristjan
20/08/2008 10:33

öelge üks asi mis pole venemaal sitt?

vastus: KUSI!!
Touzani
20/08/2008 10:53

Point on selles, et me ei tea mis tegelikult toimub, osad allikad väidavad, et Ossetiat rünnati esimesena Gruusia poolt (mille taga on tegelikult USA).
Eastsider
20/08/2008 11:34

Touzani:
Point on selles, et me ei tea mis tegelikult toimub, osad allikad väidavad, et Ossetiat rünnati esimesena Gruusia poolt (mille taga on tegelikult USA).

Gruusia rünnak omakorda oli vastus provokatsioonile (gruusia külade ründamine) (mille taga on tegelikult Venemaa)
farmakoloog
20/08/2008 13:54

fooptool:

noja eesti venelased on asjas üldse kõige vähem süüdi..niiet jätke nood rahule...eriti need kellel on kodakondus...

ma teen v2ga h2sti vahet venelastel ja vene riigil. esimeste vastu ei ole mul midagi, kui nad normaalselt k2ituvad, nagu iga normaalne iunimene, rahvus ei m2ngi siin mingit rolli...
ma olen kaks korda venemaal k2inud ja v2ga h2sti v6eti meid vastu, kes oli p2rnus puhkamas k2ind jne. praeguseks on kyll vbla suhtumine muutunud kahjuks t2nu vene poliitikutele ja meediale.
fooptool
20/08/2008 14:02

noja..siis tulebki kohe algusest vene poliitikuid sõimata.. v eesti v usa poliitikuid kui nuss on..mitte venelasi/eestlasi/ameeriklasi üldiselt...

=)
squt
21/08/2008 08:39

Ajaloost...
Miks siis 2 Maailmasõjas palju eestlasi võitlesid nazzi poolel? Kas Hitleri poliitika oli parem kui iseseisvus? :D Tuli välja niimodi et oma nahk on palju tähtsam kui ideed.. ;)
Taurus
21/08/2008 10:09

oeh, jälle 1 müüt vaja lahti seletada

Kui sa juhtusid eile vaatama saadet @ ETV Kas oskame hoida ühte?
siis seal oli vastus olemas
Nimelt siis, kui sakslased siin olid, oli nende tegelik eesmärk värbata siit (ja ka teistest riikidest) nii palju mehi enda poolele võitlema kui võimalik.
Vene ajal ei saanud samamoodi mitte keegi vastu haukuda, et ma ei tule võitlema siia poolele, läksid ja vsjoo
See oli sundvärk, nagu kogu see sõjateema on ja mitte keegi ei olnud selles süüdi, see oli režiim, mis inimesi oma suva järgi sinna paigutas, kuhu tahtis.
Ja miks nii palju, see on puhtalt inimlikkuse teema:
vanaema/isa oskavad seda rääkida:

saksa sõdurid olid inimlikud vallutajad, kui nad käisid kodudes, siis nad käitusid samuti inimlikult, täitsid ju nad ainult käsku.

vene sõdurid olid elajalikult hävitavad ja kõike rüüstavad ajupestud friigid (sõjaväes omandatud "kogemused" -muuseas, siiamaani on vene sõjaväes tohutu inimese hävitamise teema teda pidevalt alandades)
ja just seetõttu on inimestel siiamaani sisse jäänud see viha
dr3xl
21/08/2008 11:40

noh, kuivõrd inimlikud nad olid, kui koonduslaagreid ehitasid, on iseasi, aga pärast seda, kui NSVL oma "rahuvalvemissiooniga" 1940 tuli ja rahvast siberisse küüditas ja arreteeris ja ajas suust välja mingit ideoloogilist iba (mida siiamaani ka usutakse), on täiesti arusaadav tegutsemine printsiibil "minu vaenlase vaenlane on minu sõber". või noh, kas just sõber, aga tuleb meelde ütlus, "klin klinom võbivajut".
delic
21/08/2008 14:50

venelane saatis ju kõik siberisse. stalin hukkas omasid nii, et vähe polnud
delic
21/08/2008 14:51

squt:
Ajaloost...
Miks siis 2 Maailmasõjas palju eestlasi võitlesid nazzi poolel? Kas Hitleri poliitika oli parem kui iseseisvus? :D Tuli välja niimodi et oma nahk on palju tähtsam kui ideed.. ;)

no kui sakslased sisse tulid, siis nad ei hakanud kohe vägistama ja mälus peaga inimesi tulistama ka ju. kui on 2 kehva vahel valida, kus üks on puhas sitt ja teine lihtsalt kehv, siis on ju vastus teada
ELECTRICO
21/08/2008 15:50

dr3xl:
noh, kuivõrd inimlikud nad olid

Minu kadunud vanaisa mäletas seda nii, et kui sakslased tulid elamisse, jätsid nad püssi värava taha, pühkisid jalad ilusti puhtaks, küsisid süüa ja ka maksid selle eest. Venelane trampis tuppa, peksis ja vägistas, sittus nurka, varastas ja kadus. See on siis puht rahvuslikul tasemel. Saksa indiviid ja vene indiviid. Võrdleme veel rahvuseid?
dr3xl
21/08/2008 15:58

ELECTRICO:
Minu kadunud vanaisa mäletas seda nii, et kui sakslased tulid elamisse, jätsid nad püssi värava taha, pühkisid jalad ilusti puhtaks, küsisid süüa ja ka maksid selle eest. Venelane trampis tuppa, peksis ja vägistas, sittus nurka, varastas ja kadus. See on siis puht rahvuslikul tasemel. Saksa indiviid ja vene indiviid. Võrdleme veel rahvuseid?

Jah, võrdleme, sest see on teatavasti maailma kõige mõttekam tegevus ever.

Juutide ja muude standarditele mittevastavate vastu nad ilmselt nii inimlikud polnud.

PS ma ei saa tegelikult aru, kuidas üldse üht rahvust teisega võrreldakse ja mis saab segaproduktidest.
ELECTRICO
21/08/2008 16:42

Eino siis polegi mõtet vinguda, et tiblad tuppa situvad, see on neile lihtsalt genofondi sisse kodeeritud, meil jääb üle vaid sajatada.
swompy
21/08/2008 16:48

ELECTRICO:

Vaevalt, et nad nüüd päris relva väravataha jätsid. Olgu mis armee tahes aga seadused ja reeglid, eriti veel need, mis puudutavad relvi on igal pool suht samad. Või isegi kui nad relvad värava taha jätsid, siis pidi üks vend seal kogu aeg valvama.
ELECTRICO
21/08/2008 16:55

Aga loomulikult valvas. Või sa arvad, et sõjapiirkonnas siseneb terve rühm kogu täiega tundmatusse majja?
dr.watts
21/08/2008 17:03

squt:
Ajaloost...

Peamiselt võideldi saksa poolel ikka sellepärast, et peale esimest suurt küüditamist 1941 oli igale eestlasele ilmselt selge, et venelast usaldada enam ei saa.
Ja tuleks vahet teha ühel olulisel punktil. Nimelt need eestlased, kes võitlesid saksa poolel ei olnud ideoloogilselt natsi-saksameelsed vaid võideldi ikka selle eest, et Eesti vabaks jääks.
Nii tol ajal vähemalt naiivselt loodeti. Paljud venelased aga ei suuda sellest poindist aru saada kahjuks.
farmakoloog
21/08/2008 17:10

squt:
Ajaloost...
Miks siis 2 Maailmasõjas palju eestlasi võitlesid nazzi poolel?

onb sul mingit statistikat, kui palju eestlasi kummalgil poolel võitles?
sõjas on ikkagi nii, et sind võetakse sellele poolele, kummale enne jalgu jääd. see on SUNDmobilisatsioon
farmakoloog
21/08/2008 18:53

etv'st eriti hea saade prageu gruusia teemal... päris hirmuäratav tegelikult, see sama tõdemus, et venemaa tegelikult teeb mis tahab ja keegi ei saa teda takistada..
respekt sven mikserile et endisest savisaare kutsikast on saanud iseseisvalt mõtleja
ELECTRICO
21/08/2008 19:12

Tõesti oli hea saade.
farmakoloog
21/08/2008 19:52

squt ja teised...
ma ei saa endiselt aru sellest fashismijurast. ma ei tea kedagi eestlast, kelle jaoks fashism üldse mingi teema oleks, kas nõukugude liidu vastasus on natsisaksamaa toetus? mis loogika see selline on? hitler või stalin, ühesugused massimõrvarid, mõttetu üldse arutleda teemal, et kumb neist nüüd parem või halvem oli.
aga saksamaa tunnistab oma vigu ja häbeneb meeletult, mida aga teeb venemaa? valetab musta valgeks ja näitab näpuga jne
inZtance
21/08/2008 19:56

farmakoloog:
onb sul mingit statistikat, kui palju eestlasi kummalgil poolel võitles?
sõjas on ikkagi nii, et sind võetakse sellele poolele, kummale enne jalgu jääd. see on SUNDmobilisatsioon

true that, ega ei olnud kellelgi valida, et oh kurat, mulle need sakslased niiväga ei meeldi, et lähen hoopis sõdin venelaste poolel (või vastupidi). ma pakun, et väga vähesed läksid vabatahtlikult sõtta (kui üldse), rääkimata siis valikutest, et kelle poolel sõdida.
swompy
21/08/2008 20:57

ELECTRICO:
Aga loomulikult valvas. Või sa arvad, et sõjapiirkonnas siseneb terve rühm kogu täiega tundmatusse majja?

No võib ette tulla jah, et maja hõivamiseks läheb vaja tervet rühma. Aga tavaliselt saadetakse ühte hoonet kontrollima nii palju mehi kui vajalik ja nii vähe, kui võimalik. Ja rindele lähedal ei jäta anyways keegi oma relvi välja valve alla. Kui tegemist on ikka aktiivse sõjapiirkonnaga, siis on relv ikka haardeulatuses.
ELECTRICO
21/08/2008 21:17

Usun, et tead neist asjust rohkem, aga ma arvan, et seal oli situatsioon veidi teistsugusem.
delic
22/08/2008 04:27

see selleks, aga kui sakslased tulid, siis rahvas võttis neid suht rõõmuga vastu vastupidiselt venelaste tulekule, kus rahvas peittis ennast vägistamis hirmus majadesse ära
Taurus
22/08/2008 10:54

nii oli
   Post A Reply
Pages (4): « 1 2 3 [4]